Takmer nulový elektromagnetický smog ! Vďaka použitej dipólovej technológii si jednotlivé póly vzájomne rušia magnetické pole, výsledkom je 4000 násobné zníženie elektromagnetického poľa v porovnaní s platnou normou. Magnetické pole dipólových rohoží zn. ETHERMA je takmer nemerateľné, menšie ako 25 nT !
Odkvapy a strešné zvody je potrebné chrániť pred poškodením. Najčastejším a vďaka cene aj najobľúbenejším spôsobom je použitie odporových vykurovacích vodičov. Je však možné použiť aj samoregulačné vodiče. Odporové vykurovacie vodiče sa vyrábajú v najkratšej dĺžke cca. 8 m a preto v prípade požiadavky na krátky vodič môžu byť vhodnejšie samoregulačné vodiče. Pre vykurovacie vodiče odporové aj samoregulačné je potrebné použiť nadradenú reguláciu.
Do odkvapov a zvodov je lepšie inštalovať vodič s nižším príkonom a dať ho dvakrát alebo aj trikrát, ako len výkonnejší vodič a inštalovať ho len jeden krát. Odporový vodič sa uchytáva plastovými príchytkami alebo oceľovými lankami s príchytkami. Proti námraze je možné chrániť aj strechy, strešné úžľabia, okraje striech, a pod. Tu sa vykurovací vodič obvykle inštaluje tzv. ,,pilkovaním“ a to v takých rozostupoch, aby plošný príkon činil:
Keďže do krytín nemožno robiť otvory, zvárať či spájkovať, aby nedošlo k poškodeniu izolačných lepeniek pod krytinou, je fixácia vodiča na strechách problematickejšia. Riešenie je tu individuálne pri každej stavbe – napr. pomocou oceľových laniek alebo prilepením fixačných prvkov – plastové lišty, strešný úchyt „C“ – pomocou obojstrannej akrylovej pásky.
Pri strešných aplikáciách je veľmi dôležitá vhodná regulácia, ktorá sníma nie len teplotu, ale aj prítomnosť vlhkosti. Pokiaľ je vykurovací vodič ovládaný užívateľom ručne a je uvedený do prevádzky až v dobe, kedy je na ňom vyššia vrstva ľadu, vyhreje vodič v ľade dutinu (tunel), čím okolo neho vznikne vzduchový obal, ktorý sa správa ako tepelná izolácia. Napriek tomu, že je vodič v prevádzke, námraza sa nerozmrazuje a aplikácia je v podstate nefunkčná.
Vzhľadom na to, že klimatické pomery v rámci jednej strechy sú odlišné v závislosti od orientácie na svetové strany, vplyvom tieňa (stromy), ale tiež nadmorskej výšky v ktorej sa dom nachádza, odporúčame riešenie konzultovať s odborníkmi.
Vykurovacie káble / rohože určené do betónu alebo lepiaceho tmelu , musia byť dostatočne tienené, aby ľudí chránili pred nežiaducim účinkom. Práve preto sa pri ich výrobe používajú špeciálne tieniace materiály, ktoré sú schopné veľkú časť energie buď odraziť alebo absorbovať. Tienený kábel obsahuje uzemnený kovový výplet vo vnútri vonkajšej vrstvy izolácie. Tento uzemnený výplet "odchytáva" elektrické pole, ktoré kábel vyžaruje.určené do betónu alebo lepiaceho tmelu
Jednožilový kábel sa pripája k elektrickému prívodu na oboch koncoch. To spôsobí, že existujúca slučka kábla vytvára silné magnetické pole, ktoré býva často výrazne vyššie ako 400 nanotesla, úrovňami spojenými s rozvojom leukémie u detí. Takéto riešenie by nemalo byť používané v obytných budovách, resp. všade tam, kde ľudia trávia veľa času. PRETO ICH NEPOUŽÍVAME !!!
Dvojžilový kábel má vonkajší vodič (fáza) a vratný vodič (nulový) vo vnútri toho istého kábla. Výsledkom takéhoto zapojenia je omnoho nižšie magnetické pole, ktoré sa zčasti eliminuje vzájomným fázovaním polí a je vhodné pre použitie v bytovom dome.
Vykurovacie fólie - inštalujú sa priamo pod plávajúce podlahy. Čím je výkon na m2 vyšší, tým sa vytvára väčšie magnetické pole, nakoľko cez fóliu preteká väčší prúd. Pri dodržaní hygienickej normy sa odporúča inštalovať vykurovacie fólie s max. výkonom do 80 W/m2. Takýto výkon zabezpečí zdravotne nezávadnu prevádzku.
ElektroPlusSystem © 2020